Zaváraniny

Ako zavárať ovocie a zeleninu

Je to upokojujúce dozvedieť sa, že babičkine staré pravidlá pre zaváranie sa nezmenili v priebehu času. Zaváranie znamená sterilizáciu jedla v špeciálnych sklenených nádobach bez použitia akýchkoľvek chemických látok.

Naše pasterizátory z nerezovej ocele a smaltu môžu byť tiež použité ako automatické zaváracie kanvice. Generujú teplo, ktoré zabíja baktérie v potravinách, ktoré majú byť konzervované, zatiaľ čo v rovnakej dobe vzniká vákuum, ktoré hermeticky uzatvára sklenený pohár a zabraňuje kontaminácii . Väčšina baktérií, ktoré spôsobujú kazivosť potravín, sú zničené pri teplotách v rozmedzí od 74 º C/165 º F až 100 ° C / 212 ° F po stanovenú dobu. Doba a teplota zavárania sa líši v závislosti na kyslosti potravín.

Tento systém zavarovacej kanvice prešiel po ceste vývoja od čias Babičky až do dnešných dní aby proces zjednodušil a zefektívnil. Pri použití zaváracích pohárov v kombinácii s gumovým tesnením , pasterizátor (zaváracia konvica s termostatom kontrolným a automatickým časovým spínačom), zabezpečí, že potraviny sú riadne sterilizované. Úplné pokyny sú dodávané s daným výrobkom.

Zavárané potraviny by mali byť skladované v suchom, chladnom a tmavom mieste, aby sa zabránilo state farby a mali by byť zkonzumované počas roku v ktotom boli vyrobené.
 

 

 

 

Ochutnajte mušty

od Farmárika :)

Muštáreň a sušiareň ovocia Farmárik

Bolex, s.r.o.

Bolešov 448
018 53 Bolešov
Slovenská republika

info@farmarik.sk
0948 122 561 

 www.bolex.sk

 

  

 

Zariadenia pre

profesionálnych výrobcov

ssl

 

 

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie