Kombucha

Čo je to kombucha?

Kombucha sa zdá byť hubou, ale nie je tomu vôbec tak. Hovoríme, že je to huba kvôli pohodliu. Kombucha je tvrdá, klzká, vosková hmota, ktorá tvorí niekoľko vrstiev. Tieto vrstvy sa skladajú z priehľadného, veľmi tvrdého tkanivá s radom hnedých škvŕn a to predovšetkým v dolnej časti. Pri pohľade cez mikroskop, môžete vidieť, že hnedé škvrny sú koncentrácie kvasiniek.
 

Hladká, biela strana huby je horná strana, z ktorých huba rastie. Spodná strana je drsná a hnedá. Táto huba najprv rastie na šírku, a potom na hrúbku. Má podobu priestoru, v ktorom leží. Guľatý demižón dáva guľatý tvar huby, čím väčší je priestor o to väčšia je samotná huba.


Huba Kombucha môže byť hladká, transparentná, vosková, okrúhla, naraz, rovnako tak aj biela alebo šedá a nerovnomernej hmotnosti atď. Niekedy nadobudne tvar kožovitého silne zjazveného tkaniva. Alebo může vytvárať konvexný plát s bublinkami na vrchole a slizké závity nižšie a dávať tak vzhľad medúzy.

 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.
Táto stránka používa cookies. Viac info