FAQs

Často kladené otázky

Viac info na našej novej stránke:

www.ploty-ohrady.sk 

 

Čo je to vinyl?

 

Všetky naše výrobky sú vyrobené z prírodného polyvinylchloridu (PVC) a ďalších dôležitých látkok, ako sú UV filtre a modifikátory. Tento materiál poskytuje dlhodobú trvanlivosť, pružnosť a odolnosť voči počasiu.

 

Bude blednút alebo stratí farbu ?

 

Na rozdiel od sériovo vyrábaných plastových výrobkov si môžete byť istý, že naše výrobky sú navrhnuté tak, aby si udržali svoje farby po celý život.

 

Je možno nainštalovať vinylové - plastové  oplotenia na svahu?

 

Áno, je. Tu sú niektoré ukážkové fotografie inštalovaného oplotenia na svahu:
 

 

 

Ako je to so slnkom alebo extrémnymi teplotami?

 

Rovnako ako keď trávite čas na slnku, vinyl potrebuje ochranu proti slnečnému žiareniu. Spája v sebe oxid titaničitý (TiO2) a  modifikátory aby obstál v extrémnych klimatických podmienkach.

 

Je vinyl pevný?

 

Naš vinyl má 5 krát pevnosť v ťahu a 4 krát pružnosť dreva. Môžeme ešte zlepšiť pevnosť,  pridaním krížových nosníkov do brány, vystužené rebrami.

 

Aké sú dostupné farby?

 

Naše výrobky sú vyrábané v štyroch farbách: biela, šedá, svetlo hnedá a imitácia dreva. Všetky farby sú konzistentné, takže zhoda farieb u ďalších našich výrobkov nie je nikdy problém.

 

Prečo nie sú vinylové ploty vyrábané v tmavých farbách?

 

To je vedecký fakt, že tmavé farby blednú rýchlejšie ako svetlé farby, a tak vyžadujú komplexnejšiu ochranu a údržbu. Z toho dôvodu ich v takomto prevedení neponúkame.

 

Budú výrobky žltnúť?

 

Nie žltnutie na vinylových produktov je kvôli slnečnému ultrafialovému žiareniu. Naše výrobky obsahujú 10 dielov na 100 oxidu titaničitého (TiO2), ktorý je veľmi účinný UV inhibítor. Toto množstvo TiO2 je viac než dosť, aby sa zabránilo žltnutiu pred slnečným ultrafialovým žiarením.

 

Dodávajú sa tieto výroby so zárukou?

 

Áno. V skutočnosti, nikto neponúka doživotnú záruku, ako my. U niektorých výrobkov je prenosná, a dokonca sa vzťahuje na materiály (oprava alebo výmena) aj na náklady na pracovnú silu. Naša záruka trvá celý život. Viac tu.

 

Je to bezpečné a odolné pre každodenné používanie?

 

Naše výrobky sú dostatočne bezpečné aj pre najmenších členov rodiny, pretože majú hladký povrch bez klincov, ostrých hrán alebo úlomkov.

 

 Je vinyl drahší ako drevo?

 

Spočiatku sa môže zdať, že naše výrobky sú drahšie ako drevo (ak kupujete prvotriedne drevo, potom to je asi na rovnakej úrovni). Ale vy už nikdy nebudete musieť investovať ďalší čas a peniaze do nich, pretože oni prišli s našou doživotnou zárukou. Drevo, na druhú stranu, bude musieť byť udržované až do konca svojho života, či už maľovaním, farbením, opravami alebo výmenou. A s drevom sa náklady zvýšia zatiaľ čo jeho kvalita klesá.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.
Táto stránka používa cookies. Viac info